Ernstig lek in FreeBSD ontdekt
Geschreven door Mark Gamble op woensdag, 02 december 2009 12:23   

freebsdBeveiligingsonderzoeker King Cope heeft een "ongelooflijk eenvoudig" root-lek in recente FreeBSD versies ontdekt, waardoor een lokale gebruiker zijn of haar rechten kan verhogen.

Het probleem bevindt zich in de Run-Time Link-Editor. Normaal staat rtld niet toe om bepaalde gevaarlijke variabelen te laden, maar via een eenvoudige techniek is dit te omzeilen. Zowel de net verschenen FreeBSD 8.0, als de oudere 7.1 en 7.2 versies zijn kwetsbaar. FreeBSD 4.9 en 6.3 lopen volgens King Cope geen risico. "Ik heb FreeBSD al lang op lokale root bugs geaudit. Nu betaalt het zich eindelijk uit", aldus de onderzoeker.

FreeBSD Security Officer Colin Percival laat weten dat het ontwikkelteam normaal niet publiekelijk op beveiligingsproblemen reageert totdat er een advisory beschikbaar is. Aangezien in dit geval de exploitcode al online staat, besloot Percival tot het uitbrengen van een onofficiële patch. "Vanwege de korte tijdsduur is het mogelijk dat dit nog niet de uiteindelijke versie zal zijn als de advisory verschijnt." Het is zelfs mogelijk, hoewel onwaarschijnlijk, dat de patch het probleem niet verhelpt of nieuwe problemen introduceert. "In het kort, gebruik is op eigen risico."

De kwetsbaarheid is met name een probleem voor servers waar gebruikers shell-toegang hebben.

 

Bron: www.security.nl


reacties (0)


reageer
Security
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 
 

Neem nu een abonnement

Neem nu een abonnement op PC-Active en ontvang als nieuwe abonnee de Shuttle XPC Barebone SG41J1 ter waarde van € 169,- als welkomstgeschenk!

shuttle_premium_frontpage

 

De Shuttle XPC Barebone kunt u voorzien van een processor, geheugen en een harde schijf om zo uw eigen mediacenter- of desktop-pc samen te stellen. Op=op!

 

Neem nu een abonnement