De meest belangrijke directory is \pcalinux en deze moet volledig en zonder aanpassingen aanwezig zijn op een kopie, tezamen met het drietal bestanden in de root. De overige directories zijn leuke extra's. De cd-rom is bootable via een 2.88 MB diskette emulatie en het image hiervoor staat in \pcalinux\bootimage. Aangezien de bootoptie via de cd waarschijnlijk het meest gebruikt zal worden, moet deze dus op de kopie worden meegenomen. U moet dus een pakket gebruiken dat overweg kan met 2.88 MB diskette images. Persoonlijk gebruik ik hiervoor Nero 5.0 of hoger.
In Nero kiest u de optie bootable cd en vervolgens geeft u een beeldbestand op. Zet de emulatie op 2.88 MB. Let ook even op dat u 8.3 bestandsnamen aangeeft (meest strenge ISO niveau), aangevuld met de Joliet extensie. De reden achter Joliet is simpel, elke aflevering komt straks op een reguliere PC-Active cd-rom en deze bevat lange bestandsnamen. Vervolgens maakt u de cd-r op de bekende manier. Let op dat vooral oudere spelers niet overweg kunnen met cd-r media. Geef bij het rapporteren van problemen even aan dat u een kopie van de bèta heeft gebruikt.
Met behulp van de diskette image kan men straks ook zelf een bootable cd maken om ActiveLinux te starten. Binnenkort zullen we ook uitleggen hoe de image gemaakt wordt, zodat aanpassingen mogelijk worden.