Ik wil binnenkort een nieuwe pc aanschaffen. De bedoeling is om de computer hoofdzakelijk te gebruiken voor het bewerken van digitale video, maar ook denk ik er over na om digitaal en analoog geluid te gaan bewerken. Geluid omdat ik ongeveer een stuk of vijfhonderd oude elpees heb waarvan ik er toch een groot aantal op cd wil zetten en het is daarnaast ook leuk als je ook muziek van cd wil mixen in je videobeelden. Al met al moet er dus genoeg ruimte zijn voor zowel het geluid als het beeldmateriaal. Mijn vraag is als volgt: welke kaarten moeten er zeker inzitten voor bovenstaande doeleinden?
Na bestudering van diverse PC-Active’s ben ik tot het volgende systeem gekomen:
- Pentium 4 2.8 GHz processor - Twee 80 GB 7200 rpm harde schijven - 512 MB intern geheugen - Een 3,5 inch diskettestation - Drie usb 2.0-poorten - Firewire-aansluiting - Analoge ingang voor geluid - TV-in en -out - CD-brander of misschien een dvd-brander
Wat ik verder vergeten ben, weet ik niet, maar als u dat kunt aanvullen graag. Ook tips en goede raad zijn zeer welkom. M. van de Velde, e-mail
Voor het binnenhalen van digitale video volstaat een standaard Firewire-kaart, deze zijn te koop van verschillende merken en hebben een gemiddeld prijskaartje van ongeveer € 50. Via deze kaart haalt u de videobeelden van uw camera direct binnen en kunt u ze met videobewerkingssoftware gaan bewerken. Voor het geluid hoeft u niet per se een heel dure geluidskaart aan te schaffen, een SoundBlaster compatibele kaart is in principe voldoende. Iedere geluidskaart (zelfs de kaarten die zijn geïntegreerd op het moederbord) is voorzien van een line-in, waarop u randapparatuur kunt aansluiten.
Als u televisiebeelden wilt opnemen, hebt u een tv-kaart nodig. Deze is voorzien van een tv-tuner, waarmee u kunt schakelen tussen de verschillende zenders en ook direct kunt capturen. Een tv-kaart koopt u al voor een paar tientjes. Voor de rest is de door u gekozen hardware voldoende, al zou wat meer geheugen van toepassing zijn. Het renderen van videobestanden kost namelijk veel reken- en processorkracht en daarbij wordt intensief gebruikgemaakt van het beschikbare geheugen. Het liefst neemt u een snellere variant, bijvoorbeeld Rambus of DDR-400 geheugenmodules. Ook usb is er in een snelle uitvoering, de zogenaamde USB 2.0 High-Speed.
Als u rekening houdt met bovenstaande kunt u een goed multimedia bewerkingssysteem bouwen. Software voor het bewerken van video is over het algemeen vrij duur, maar als u gebruikmaakt van een combinatie van soft- en hardware bent u veelal goedkoper uit.
|
Als ze willen dat downloaden niet mee...
Ik heb de stick met succes geformatee...
Hoi allemaal, Veel oplossingen voo...
hallo mijn vraag is als ik iemands pr...
Ik heb een heel ander probleem... Al...
Hallo, Ik krijg beneden in die balk ...
Klasse tip!!! Als je deze functie to...
...ods met geweld willen wat niet kan...
dat gaat dus mooi niet vandaar al die...
ik probeer nu al een aantalmalen vers...