Teveel software

Sinds 1996 ben ik abonnee van uw prachtige blad en ik lees hem iedere maand weer van voor naar achter. Vooral ook de oplossingen bij PC-Answer. Maar nu heb ik zelf toch een vraag. Sinds kort heb ik een nieuwe computer met Windows XP. In de softwarelijst staat van alles wat ik geïnstalleerd heb (en zo hoort dat ook), maar die begint de vorm van een roman aan te nemen. Wat gebeurt er namelijk: ik installeer veel treinen voor Microsoft Train Simulator en al deze toevoegingen staan ook in de lijst met software.
Maar ik wil deze uit de softwarelijst verwijderen. Hoe doe ik dat zonder dat de treintjes ook verdwijnen? Vroeger in de goede oude tijd met Windows 98SE was dat met TweakUI geen probleem.

N.W. Schleiffert, e-mail

De lijst met geïnstalleerde programma's kunt u in principe ook handmatig aanpassen. Deze gegevens worden namelijk in het Windows-register bijgehouden. Het Windows-register start u op via het commando REGEDIT bij Start/Uitvoeren.
Vervolgens opent u de volgende sleutel:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\

Hierin worden alle programma's weergegeven, die zijn geïnstalleerd. Als u nu een subsleutel verwijdert, dan zal deze ook verdwijnen uit het softwarescherm.

 


reacties (0)


reageer
Security
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."

 
 

Neem nu een abonnement

Neem nu een abonnement op PC-Active en ontvang als nieuwe abonnee de Shuttle XPC Barebone SG41J1 ter waarde van € 169,- als welkomstgeschenk!

shuttle_premium_frontpage

 

De Shuttle XPC Barebone kunt u voorzien van een processor, geheugen en een harde schijf om zo uw eigen mediacenter- of desktop-pc samen te stellen. Op=op!

 

Neem nu een abonnement