Home > Internet > Systeem Humannet gekraakt
 
Systeem Humannet gekraakt
door Mark Gamble op vrijdag, 20 april 2012 09:11   

Door een fout in het softwareprogramma VCD Humannet, dat gebruikt wordt door onder meer arbodiensten, bleken enkele honderduizenden dossiers toegankelijk te zijn voor derden.

Het televisieprogramma Zembla van de Vara deed onderzoek naar het lek naar aanleidingn van tips van gebruikers van de software, die in dienst zijn van het arbobedrijf Verzuimreductie.

Humannet is een online applicatie waarop op afstand kan worden ingelogd, maar het systeem bleek niet te zijn beveiligd tegen SQL-aanvallen, waardoor na zo'n aanval de database openligt en er gegevens geraadpleegd kunnen worden.

Volgens Hoogleraar Bart Jacobs, expert op het gebied van privacy en computerbeveiliging, is dit het grootste lek van persoonlijke medische data in de Nederlandse geschiedenis.

In Nederland maken tal van bedrijven gebruik van de diensten van Humannet, waaronder grote ondernemingen als Vroom en Dreesmann, de Bijenkorf en Praxis.

 

reacties (0)


Plaats reactie:

Anti-spamcode:
Voer de anti-spamcode in die in de afbeelding wordt weergegeven. Indien de tekens niet duidelijk zijn, klik dan eenmaal op de afbeelding voor een nieuwe weergave.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."