|
door Mark Gamble op
dinsdag, 01 maart 2011 11:34
|
De website van Stichting Brein is sinds maandagnacht offline gegaan door een DDoS-aanval. Dat meldt directeur Tim Kuik aan nu.nl. Waarschijnlijk heeft de aanval te maken met het door de stichting offline laten halen van het bestandsuitwisselingsplatform FTD.
Halverwege februari oordeelde de rechtbank in Haarlem dat FTD vanaf 1 maart offline moet, omdat de site onrechtmatig handelt door een internetplatform te exploiteren dat het illegaal uploaden van auteursrechtelijk beschermd materiaal faciliteert en stimuleert. FTD legde zich vervolgens neer bij deze uitspraak en is niet in hoger beroep gegaan. Dat betekent dat de site ftd.nu vanaf vandaag niet meer bereikbaar is en dat het niet meer mogelijk is om bestanden te downloaden.
Op het tijdstip dat FTD offline is gehaald, begonnen volgens directeur Kuik meteen de DDoS-aanvallen, waardoor de site overbelast raakte. De website van Brein - www.anti-piracy.nl - is op dit moment nog steeds niet of nauwelijks bereikbaar, waardoor de DDoS-aanval succesvol is gebleken.
Bron: nu.nl
|