|
door Mark Gamble op
woensdag, 10 maart 2010 11:38
|
De Britse rockband Pink Floyd heeft platenmaatschappij EMI aangeklaagd. Reden is de manier waarop losse nummers via de iTunes-store zijn verkocht en de royalties die daarbij zijn berekend.
De band valt over het feit dat via iTunes losse nummers buiten de albums om worden verkocht. Volgens de advocaat van de band is het namelijk contractueel vastgelegd dat losse nummers nooit buiten een album om uitgebracht mochten worden. Volgens EMI daarentegen gold deze beperking alleen voor fysieke albums en wordt er niets gerept over het online individueel verkopen van nummers. Het contract waarin staat dat losse nummers niet apart ongebundeld (dus samen met een album) uitgebracht mogen worden, dateert van 1998, lang voordat het gebruikelijk was om muziek online aan te schaffen.
In 2009 klaagde de groep EMI ook al aan. Ook toen ging het over royalties en de misberekening daarvan. Pink Floyd zou te weinig royalties hebben ontvangen voor haar nummers en albums.
|