|
door Dick Broer op
donderdag, 15 maart 2001 01:00
|
Toen internet zo begon uit te dijen dat er zoekmachines nodig waren om pagina’s te vinden en te indexeren, was HotBot een van de eerste diensten.
De zoekmachine werd in 1996 ontwikkeld aan de Universiteit van Berkeley in Californië, en vervolgens aangeboden door het bedrijf Wired Digital. Vanwege de filtermogelijkheden had en heeft HotBot een goede naam onder websurfers, hoewel Altavista en Yahoo een grotere bekendheid hebben gekregen. Sinds 1998 is de dienst eigendom van Lycos, een bedrijf dat zelf begon als portal waarop een zoekmachine actief was, maar inmiddels als onderdeel van Bertelsman is uitgegroeid tot een waar conglomeraat van webdiensten.
De opkomst van Google als de zoekmachine voor de gevorderde internetter heeft Lycos aan het denken gezet. De eigen machine waarvan de motor wordt onderhouden door het Noorse Fast, richt zich meer op de instappers. Het kan gebeuren dat een zoekopdracht in de Lycos-zoekmachine voor een bepaalde websurfer niet tot het gewenste resultaat leidt. In zo’n situatie is het prettig wanneer er kan worden verwezen naar een zoekmachine waar de zoekopdracht kan worden verfijnd en die van hetzelfde bedrijf is. De surfer mag dan gebruik maken van een andere dienst, hij blijft op hetzelfde Lycos-netwerk. Ook de surfer kan hiermee gebaat zijn, vanwege de Inktomi-database die als motor voor HotBot dient en die dus andere en misschien betere resultaten kan opleveren dan de Fast-database.
Dit alles verklaart waarom Lycos Nederland op 14 maart 2001 met gepaste trots de Nederlandse versie van HotBot voor geopend verklaarde. Tot slot nog dit: voor websitebouwers is er in ieder geval al een goede reden om gebruik te maken van deze machine: er kan worden gezocht op het voorkomen van een hyperlink op webpagina’s. Toch leuk om na te gaan hoe vaak er naar uw pagina wordt verwezen?
|