Home > Hardware > Apple introduceert nieuwe iPods en 'iTV'
 

Gerelateerde artikelen:

Apple introduceert nieuwe iPods en 'iTV'
door Rick van Eeden op dinsdag, 12 september 2006 22:29   

Apple heeft zijn iPods en itunes een flinke opfrisbeurt gegeven. Topman Steve Jobs van Apple maakt dat vandaag in San Francisco bekend. Daarnaast introduceert het computerbedrijf 'iTV', een apparaatje waarmee je draadloos multimedia kunt streamen naar je televisie.

Apple heeft zijn iPods en iTunes-muziekdownloaddienst een flinke opfrisbeurt gegeven. Topman Steve Jobs maakte dat vandaag in San Francisco bekend. De standaard iPod waarmee je naast muziekluisteren ook video’s mee kunt bekijken, heeft Apple voorzien van een betere batterij. Daarnaast is het scherm 60 procent helderder gemaakt en is de opslagcapaciteit opgeschroeft naar maximaal 80 GB. Een nieuwe leuke mogelijkheid is de zogenoemde ´gapless playback´. De iPod plakt achtereenvolgende nummers naadloos aan elkaar. Op die manier ontstaat een grote lange mix van muziek.

 

b_177_143_16777215_0___images_stories_shuffle.jpgLiefhebbers van spelletjes op de iPod komen nu ook aan hun trekken. In de PC-Active van deze maand bespreken we uitgebreid de mogelijkheid om Linux op je iPod te installeren. Daarmee komt extra software beschikbaar waaronder een aantal spelletjes. Apple stapt nu ook zelf in die wereld en biedt via zijn iTunes-muziekwinkel ook games aan. Enkele titels: Pacman, Tetris, Minigolf en Mahjong. Ze kosten $ 4,99 per stuk.

Shuffle wordt steeds kleiner

Het opvallendste nieuwe speeltje in de iPod-familie is toch wel de nieuwe shuffle. De standaard-shuffle was al niet groot, maar de 2e generatie die in oktober op de markt komt, slaat wat grootte betreft, werkelijk alles. Hij is nog geen 3x3 cm groot en weegt slechts 15 g. Hij is alleen in een 1 GB versie beschikbaar. Prijs: € 79.

Multimedia is overal om ons heen. Microsoft slaat al geruime tijd een brug tussen de pc en de audiovisuele apparatuur in de woonkamer met zijn Media Center. Apple zoekt nu ook de woonkamer op. Via de iTunes-winkel zijn naast tv-series nu ook films te downloaden. Deze films (640x480 pixels groot, prijzen van $9,99 tot $ 14,99) kun je nu al op je Mac en iPod bekijken. Met een nieuw kastje (heel goed vergelijkbaar de Showcenter 200 van Pinnacle) wordt het straks mogelijk om die media ook op de televisie te bekijken. Nog voor het eind van het jaar moet het kastje op de markt komen voor $ 299. Een echte naam heeft hij nog niet gekregen; Apple spreekt voorlopig van de iTV.

Je sluit de iTV via de hdmi- of component-uitgang op je televisie aan. Via wifi of het bekabelde netwerk streamt iTunes de media naar de televisie. Navigeren doe je met de afstandsbediening. De interface ziet er gelikt uit. Rechts in het scherm vinden we een overzicht van de verschillende filmtitels op de harde schijf. Links bewegen in 3d in een rustig tempo de dvd-hoesjes van de beschikbare films voorbij. Bovendien is het mogelijk om ook nog allerlei filminformatie op het scherm te tonen.

ipodnano_klein.jpgDe iTV ziet er mooi uit en werkt prima in combinatie met Itunes. Het enige wat we nog een beetje missen is een mogelijkheid om televisieprogramma’s te bekijken en op te nemen.

Je hebt immers een computer met harde schijf staan waarop je uren aan televisieprogramma kunt bewaren. Misschien dat Apple deze mogelijkheid in de toekomst nog toevoegt. Verder is het nog onduidelijk of het ook mogelijk zal zijn om divx-materiaal via het kastje op de televisie af te spelen.

Uiteraard kun je met iTV ook al uw gedownloade en geripte muziek op de stereo in de woonkamer afspelen.

reacties (2)
  • mvd
    mooie spullen
  • anoniem bijgenaamd hans
    jaja echt leuk maar zo ken je zelfs briefies typen met je ipod en zelf componeren


Plaats reactie:

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."