Bluetooth 3.0 op komst
Geschreven door Mark Gamble op woensdag, 15 april 2009 04:13   

De langverwachte snelheidsverhoging van Bluetooth is nabij. Versie 3.0 is maar liefst 18 maal sneller dan de huidige 2.0-standaard. De specificaties voor de nieuwe versie worden op 21 april vrijgegeven.

Bluetooth staat nog steeds in de schaduw van wifi en wordt eigenlijk alleen gebruikt voor communicatie op zeer korte afstanden. Zo is bluetooth voornamelijk onmisbaar in mobiele telefoons en smartphones, waar de techniek gebruikt wordt om headsets te koppelen, muziek naar draadloze speakers uit te sturen of om foto's over te zetten naar andere apparaten. Met bluetooth 3.0 kan er wel eens verandering in dit scenario komen; de techniek is zelfs sneller dan wifi, en lijkt een serieuze kandidaat voor gebruik in pc's.

Bluetooth 3.0 maakt gebruik van ultra wide band (UWB)-technologie en kan op twee frequenties uitzenden, de gebruikelijke 2,4 GHz-band en een speciale 8 GHz uwb-band. De doorvoersnelheid is veel hoger dan die van bluetooth 2.0+EDR, die blijft steken op 3 Mb/s. De nieuwe doorvoersnelheid ligt namelijk rond de 480 Mb/s, al neemt de snelheid af wanneer de afstand tussen twee apparaten groter wordt.

Bron: PCMWeb.nl / Xander Hoose


reacties (0)


reageer
Security
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."