|
door Mark Gamble op
vrijdag, 05 april 2002 13:21
|
Eerst was er WAP, toen volgde UTMS en nu is er i-mode, de nieuwe generatie mobiel 'bellen'.
I-mode werd vandaag officieel geïntroduceerd door KPN Mobile en het Japanse NTT DoCoMo. i-mode - en dit is de wijze waarop het wordt geschreven - biedt nieuwe functies en mogelijkheden voor het versturen en ontvangen van berichten op de mobiele telefoon. i-mode maakt gebruik van het bestaande GPRS-netwerk, waar KPN vorig jaar veel geld in heeft gestoken.
'Internetten' Net als WAP biedt i-mode 'internet-achtige' functies voor de mobiele telefoon. Zo wordt het mogelijk direct informatie op te vragen over de plek waar men zich bevindt, en kan men route-informatie binnenhalen en bijvoorbeeld hotels of restaurants boeken op het kleurenscherm van het gsm-toestel. Dit alles door het verbinding maken met een 'website' waarop de nodige informatie is te vinden.
Nieuw? In Europa is i-mode nieuw, maar in Japan is het al sinds 1999 met succces in gebruik. In maart werd i-mode in Duitsland geïntroduceerd. We vragen ons af of i-mode ook in Europa en met name Nederland een groot succes wordt. WAP is immers nooit echt aangeslagen, maar i-mode gaat natuurlijk wel een stuk verder. Zo zal alle informatie in ieder geval in kleur zijn, betaalt u alleen voor de data die u ontvangt en verzendt en kunt u langere SMS-berichten sturen (tot 1000 tekens). Verdere toepassingen zijn het versturen en ontvangen van 'echte' foto's, e-mail, audio en - als het toestel dit mogelijk maakt - het maken van foto's en deze versturen vanaf de locatie waar u zich bevindt. Op dit moment is er nog maar één i-mode toestel in Nederland, en dat is de NEC N21i. In de loop van het jaar worden er meer toestellen geïntroduceerd. Een i-mode abonnement kan alleen bij KPN worden afgenomen, omdat dit bedrijf het hele GPRS-netwerk in handen heeft. Kennen we deze strategie niet ergens van?
|