|
door Mark Gamble op
vrijdag, 03 februari 2012 10:38
|
Google gaat de Android Market beter beschermen tegen malware. De laatste tijd komen er steeds meer met malware besmette applicaties in de Android Market, en het softwarebedrijf leek er vooralsnog weinig aan te doen.
Omdat Android Market een geheel systeem is, is het in principe voor iedereeen mogelijk om apps te ontwikkelen en in te dienen op de webwinkel. Hierdoor is het ook makkelijker om gevaarlijke apps in te dienen, wat de afgelopen maanden dan ook in veelvoud is gebeurd. Eerder werd al bekend dat er minstens zo'n miljoen keer met malware besmette apps waren gedownload vanaf de Android Market.
Google laat nu weten actief te gaan scannen op de aanwezigheid op malware in apps in de Android Market. Daarnaast gaat Google ook nieuwe ontwikkelaars aan een strengere selectieprocedure onderwerpen. Google heeft daarnaast een nieuw controlesysteem geïntroduceerd, te weten Bouncer. Dit programma controleert apps op de aanwezigheid van gevaarlijke code, spyware en virussen.
|