|
door Mark Gamble op
donderdag, 21 april 2011 08:29
|
KPN gaat in Nederland 4000 tot 5000 banen schrappen. Dat maakte de telecomprovider vanmorgen bekend. KPN wil hiermee de kosten drastisch verlagen. De ontslagronde is onderdeel van een meerjarenbesparingsplan tot 2015.
KPN ziet de laatste jaren een daling in de inkomsten van bel- en sms-verkeer, omdat steeds meer mensen gebruik maken van communicatie via internet. Daarnaast verwacht KPN dat de winst door tegenvallende ontwikkelingen op de Nederlandse markt voor mobiele telefonie dit jaar lager uitkomt dan eerder werd voorspeld.
Het telecombedrijf gaat vooral snijden in zijn personeelsbestand door uitbesteding van bepaalde diensten en het verplaatsen van delen van de back-office naar het buitenland. Of er gedwongen ontslagen gaan vallen is nog niet duidelijk. Bij KPN werken momenteel zo'n 20.000 personeelsleden.
|