|
door Mark Gamble op
maandag, 11 april 2011 12:57
|
Eindelijk is het dan zover: de thuiskopieheffing - waarbij iedereen die een cd-r, dvd-r, recorder, usb-stick of mp3-speler koopt een bepaald bedrag moet afstaan aan Stichting de Thuiskopie - lijkt ten einde. Het nieuws komt op het moment dat Staatssecretaris Fred Teeven aankondigde aanbieders van illegaal materiaal sneller aan te pakken.
Volgens Teeven zijn nieuwe heffingen onwenselijk. Het vorige kabinet was ook al niet eens over de heffing en een beslissing over de verhoging werd toentertijd ook al regelmatig uitgesteld. Toch blijven dergelijike kosten voor rechthebbenden van beschermd materiaal wel bestaan, zij het in een andere vorm. Dit zou betekenen dat de heffingen - die voorheen binnenkwamen uit de verkoop van opneembare media en muziekspelers - nu via een verhoging van de verkoopprijs van bijvoorbeeld een dvd, audio-cd of blu-ray-schijf binnenkomen.
Door deze maatregel kan het theoretisch zijn dat de prijzen van muziek- en filmdragers kunnen stijgen. Staatssecretaris Teeven zal dit jaar nog met een wetsvoorstel komen voor de handhaving van het thuiskopiestelsel.
|
dan geen inkomsten meer.
Er waren geen uitgaven, want de artiesten konden het 'zakgeld' van de stichting wel missen.