Windows Phone 7 moet deze zomer gaan verschijnen, als alles meezit. Om ontwikkelaars en potentiële kopers lekker te maken voor het nieuwe mobiele besturingssysteem, heeft Microsoft een aantal details vrijgegeven van Windows Phone 7. De vraag is echter of veel van Windows-telefoongebruikers zitten te wachten op de nieuwste versie.
Nu Apple een behoorlijke 'user base' heeft weten te creeëren met de iPhone, rijst de vraag of Apple's grootste concurrent Microsoft nog enige voeten in de aarde kan krijgen met Windows Phone 7. Microsoft loopt vaak al snel achter met de algemene ontwikkelingen, zeker op het gebied van telefoons. Een Windows-mobile telefoon kan zich bij lange na niet meten met de meeste andere toestellen en de vraag is of dat met Windows Phone 7 anders is.
Veel iPhone-gebruikers verbaasden zich over het feit dat Apple geen Flash-ondersteuning bood op haar telefoons: althans, het lukte Adobe niet om een goed-werkende versie af te leveren die zo min mogelijk geheugen gebruikte. Met de Windows Phone 7 is dat echter niet veel anders: Flash staat namelijk momenteel niet op het wensenlijstje van Microsoft. De Flash-concurrent echter wel: Silverlight, een product van Microsoft zelf. Silverlight is geheel geïntegreerd in Windows Phone 7, maar - met uitzondering van Microsofts eigen website - zijn er nog maar weinig andere sites die gebruik maken van Silverlight.
Volgens Microsoft komt Flash er wel aan, maar wanneer is niet duidelijk. Waarschijnlijk wordt het met een latere update alsnog toegevoegd, maar af fabriek zal Flash in elk geval niet op de telefoon aanwezig zijn.
Een ander - vrij belangrijk - onderdeel dat niet standaard op een Windows Phone aanwezig zal zijn, is de mogelijkheid om te multitasken, oftewel het draaien van meerdere programma's tegelijkertijd en daartussen te kunnen schakelen. Oké, het afspelen van muziek terwijl je bijvoorbeeld surft zal misschien wel mogelijk zijn, maar even een Word-document openen terwijl je in Excel iets wil opzoeken kan niet. Waarom? Het zou teveel stroom vreten en de snelheid van Windows Phone niet ten goede komen. De multitask-functie is dus uit voorzorg uitgeschakeld. En al zal multitasking wel mogelijk zijn, dan nog maakt Microsoft het werken met meerdere applicaties tegelijk niet makkelijk, omdat een knip- en plakfunctie ontbreekt. Het zal dus niet mogelijk zijn om een stukje tekst of afbeelding uit een browser te kopiëren naar het kleimbord om deze vervolgens weer in een ander document te plakken.
Jail brake
Net als bij de iPhone zal het met Windows Phone niet zonder meer mogelijk zijn om eigen applicaties te installeren. Microsoft maakt net als Apple gebruik van een eigen online winkel, waar consumenten online software kunnen downloaden en installeren, al dan niet tegen betaling. Even een programmaatje handmatig installeren is er dus ook bij Microsoft niet bij. Bovendien controleert Microsoft net als bij de App Store, ieder programma dat daar wordt aangeboden. De consument wordt zo dus behoorlijk beperkt in de vrijheid voor het gebruik van de mobiele telefoon.
Met deze beperkingen is het de vraag of Windows Phone 7 een goede opvolger wordt van Windows Mobile 6.0 en 6.5, waar de consument toch wat meer controle had over wat men op het toestel kon installeren.
|