|
door Mark Gamble op
vrijdag, 12 maart 2010 12:20
|
Apple mag niet het alleenrecht hebben op de kleine letter 'i' zoals deze gebruikt wordt in haar productnamen iPad, iPod en iPhone. Een Australische rechter heeft dat geoordeeld naar aanleiding van een rechtszaak die Apple aanspande tegen een fabrikant van laptophoezen die de naam DOPi wilde gebruiken voor het product.
De merknaam van het bedrijf spelt achterstevoren het woord 'iPod', wat volgens Apple tot verwarring onder consumenten zou leiden. De rechtbank in Australië - IP Australia - dat zich specialiseert in rechtszaken over intellectueel eigendom, zegt dat meer bedrijven de kleine letter 'i' gebruiken in productnamen en dat er voor de DOPi geen uitzondering gemaakt hoeft te worden.
Apple sleept vaker fabrikanten voor de rechter die beeldmerken, letterstijlen of andere vormgeving gebruiken die veel lijken op die van Apple. Supermarktketen Woolworths gebruikt een gestileerde groene appel in haar logo, waarna Apple dat bedrijf vorig jaar ook voor de rechter sleepte voor het gebruik ervan. Het grappige van deze rechtszaak is echter dat de door de supermarkt gebruikte appel in de verste verte niet eens lijkt op het Apple-logo. Zo ontbreekt bijvoorbeeld het beroemde hapje die bij het Apple-logo aan de rechterkant eruit is 'gebeten'.
De zaak omtrent het Woolworths-logo loopt echter nog.
|